Fenerbahçe’ye UEFA ile ilgili iyi haber geldi!

UEFA ile ilgili son durumu açıklayan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, çarpıcı açıklamalar yaptı. UEFA’de gelinen son durumu açıklayan Yıldırım, Beşiktaş ve Galatasaray’ı da kötü günler beklediğini söyledi.

​Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ali Koç’la girişeceği başkanlık seçimi öncesinde Fanatik gazetesinin haber müdürü Zafer Büyükavcı’nın sorularını cevapladı.

Aziz Yıldırım, UEFA ile ilgili soruya ise şu cevabı verdi;

“Anlaşmaya tam anlamıyla uyduk. UEFA ile aramızda sorun yok. Ligde ikinci olduğumuz için gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde ön elemeler oynayacağız. Biz; 30, 20, 10 ve en nihayetinde de ‘gelir-gider’in dengelenmesi şeklinde 4 senelik bir anlaşma yapmıştık. Üçüncü- yılın sonunda, tüm şartları yerine getirdik.

Biz kurallara uyarken,rakiplerimiz bazen bu bütçelerin dışında hareket etti. Bazı küçük oyunlarla, ki bunları UEFA da biliyor aslında. İki takım mesela, geçtiğimiz yıl çok yüksek rakamlı Transferler yaptı ama bunları göstermediler. Yeni dönemde, bu anlaşmaları imzalayacakları için kurallara uyacaklar ve öyle transferler yapamayacaklar. Bütçelerini düşürmek zorundalar. Dolayısıyla da futbolcu kaliteleri doğal olarak aşağıya düşecek.

Fenerbahçe en avantajlı takım şu an. Çünkü bu kadroyu aynen tutabilme ve gidenlerin yerine yenilerini getirebilme şansına sahibiz. Yani Fenerbahçe maddi anlamda tüm rakiplerinden daha önde artık. Bu nedenle de şampiyonluğun en iddialı ekibiyiz. Acıbadem ile yaptığımız anlaşma FFP kriterlerine de destek olacak bir anlaşmaydı… Bu anlaşmayla, gelirler hanesinde eksik olan bir kalemi, tamamlamış olduk.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir